Arnika i Fiołek

Dziś maluchy z lasu uratowane przez policję dostały imiona leśnych kwiatów.

Były na swojej pierwszej w życiu wizycie u weterynarza. Zrobiliśmy im podstawowa profilaktykę przeciwko pasożytom zewnętrznym i wewnętrznym. Walczymy z inwazją pcheł i robaków. Poza tym kotki są przeziębione, kichają i ropieją im oczy. Koci katar… To już teraz norma przy tych pogodach. Ile kotów umrze nieleczonych, pozostawionych samych sobie gdzieś es w Rowach, przy śmietnikach na trawnikach pod pozamykanymi okienkami do piwnic ? Niektórzy ludzie widać wola myszy i szczury piwnicach, dla nich Wasze okienka z siatka nie są problemem. Znajdą inne wejście.
Wracając do naszych szczęśliwców to należałoby się przedstawić 🐱

ARNIKA CZARNA – to biało-czarna kociczka z charakterystyczną czarna plamka na nosie. To ta uciekinierka nie chciała wsiąść dobrowolnie do radiowozu i policjanci musieli się nieźle natrudzić żeby ją złapać. Ma coś ona chyba z partyzanta 😉 U niej koci katar dopiero się rozpoczyna więc mamy nadzieję zdusic go w zarodku podając antybiotyki i kropelki do oczu.

FIOŁEK KOSMATY – to koci, leśny skrzacik, który uwielbia się wtulac w swoje siostry. Jest biało czarny i bardzo chudziutki. Koci katar już zaczął sobie lepiej pozwalać więc chcemy go zatrzymać żeby się nie rozwinął. Malucha jak również jego siostry wzmacniamy lekami uodporniającym, karmimy i pielęgnujemy by spokojnie mogly dojść do siebie pod troskliwą opieką naszych wolontariuszy.

Kociaki mają około 10 tygodni czyli urodziły się ok 22 września :). Gdy tylko będą zdrowe zaszczepimy je i będą gotowe do adopcji.
Każda pomoc finansową jest tu na wagę złota ponieważ podstawowa terapia antybiotykowa z kropelkami i wizytami u weta na jednego kota wyniesie ok 130 zł do tego jeszcze profilaktyka i chipy to koszt ok 80 zł. Czyli na jednego kota wychodzi ok 200 zł. Nie liczymy w tym terapii wspomagającej odporność.
Jeśli możesz pomóc to jesteśmy z całego serca wdzięczni ❤️
Oto nasz nr konta:
Inicjatywa 4 Łapy Żychlin
42 1240 3190 1111 0010 8738 7761
💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕

Posts created 324

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top