Summer

Summer szuka odpowiedzialnego domu, bo trafi lada dzień z łóżka do budy…

PILNIE POTRZEBNY DOM Z DOŚWIADCZENIEM W PRACY Z PSEM W TYPIE OWCZARKA BELGIJSKIEGO LUB FUNDACJA, KTÓRA SIĘ NIM ZAOPIEKUJE. Obecni opiekunowie nie dają sobie rady i szukają pomocy. SUMMER ma 1 rok i 7 miesięcy. Jest po sterylizacji, posiada całą profilaktykę i szczepienia. Szukamy dla niej doświadczonego domu lub fundacji, która będzie umiała poprowadzić sunię i sprawdzić skąd i dlaczego biorą się u niej niesforne zachowania – ciągnięcie na smyczy, atakowanie na spacerach ludzi, rowerzystów, innych zwierząt, skrajne okazywanie uczuć, tych pozytywnych i negatywnych. My nawet gdybyśmy wzięli sunię pod nasze skrzydła nie jesteśmy w stanie jej pomóc i sprawdzić jej zachowania. Tutaj potrzebny jest czas i świadome poprowadzenie psa, tak aby pozbył się swoich ewentualnych, złych nawyków. Owczarki belgijskie oraz psy w typie rasy są bardzo wrażliwe i potrzeba dużych umiejętności w ich wychowaniu. Nie wiemy co w tym przypadku zawiodło, ale wiemy, że Summer jest młodą sunią i ma czas na naukę i opanowanie swoich emocji. Niezbędny jest jej jednak opiekun, przewodnik przez życie i nauczyciel w jednym.

Oto krótki opis z domu, w którym sunia przebywa i który szuka dla niej pomocy: „Pies o reaktywnym usposobieniu, odczuwa w sposób bardziej wyraźny emocje strachu, radości, podniecenia i niestety agresji. Mega inteligentna, chętnie pracuje lecz ma problemy z koncentracja i nie potrafi panować nad emocjami na zewnątrz domu. Uwielbia długie spacery, niezwykle wytrzymała. Upodobała sobie zabawy i gry węchowe, oraz zadania z szarpakiem. W domu świetnie dogaduje się z dziećmi, jest cierpliwa i ma wysoki instynkt obronny. Wydaje się być zrelaksowana. Informuję o potrzebach fizjologicznych ustawiając się przy drzwiach, kładąc łapę na domowniku i zwracając na siebie uwagę. Zdecydowanie łakomczuch. Ma swoje humory jak każda kobieta.Jest wdzięcznym i pełnym miłości psem. Nie lubi obcych ludzi. Świetnie dogaduje się z większymi psami. Podczas spacerów ciągnie na smyczy, szczęka I biegnie w kierunku ludzi, aut, rowerów, kotów, ptaków etc.”

My wierzymy, że diabeł tkwi w szczegółach i że odpowiednie poprowadzenie Summer przyniesie szybkie i pozytywne efekty. Potrzebujemy jednak Waszych udostępnień, może ktoś z Waszych znajomych ma psa rasy lub w typie rasy Malinois i potrafi doradzić, gdzie się zgłosić o pomoc, gdzie szukać dla suni nowego, życiowego startu. Summer przebywa w Niemczech, ale obecni opiekunowie pomogą w transporcie.

Kontakt: 609 856 625

Posts created 324

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top