Karmelek

Po roku po adopcji wrócił do nas Karmel. Przyczyną oddania psa było to, że ugryzł dziecko.

Poza tym podobno już po 2 tygodniach od adopcji wykazywał „dziwne zachowania” szczekał na inne psy i na ludzi gdy był na spacerze na smyczy…. Co zrobili właściciele? Wielkie nic a raczej wielkie NIE:

NIE dopilnowali terminu szczepienia przeciwko WŚCIEKLIŹNIE ( ważność skończyła się w styczniu 2022r). NIE wykastrowali ( termin w umowie wyznaczony był pół roku) Pies nie był wykastrowany przed oddaniem do adopcji ponieważ miał spora niedowagę i potrzebny był mu czas na odbudowanie masy ciała żeby bezpiecznie mógł być poddany znieczuleniu. Nowi właściciele zostali o tym poinformowani i podpisali zobowiązanie zawarte w umowie adopcyjnej). NIE zgłosili nam żadnych problemów z zachowaniem. NIE zgłosili się o pomoc do behawiorysty. Mamy nadzieję, że dla bezpieczeństwa dzieci i psów państwo już nie zdecydują się na posiadanie zwierząt.

Karmel jest mega pozytywnym psiakiem. Z innymi psami się dogaduje, z kotami również. Boi się większych od siebie psów i ostrzega szczekaniem i pokazywaniem zębów, szczególnie gdy jest na smyczy. Bardzo lubi kontakt z dziećmi i dorosłymi. Na prawo i lewo rozdaje buziaki. Uwielbia ganiać za patykiem i zabawkami. Aportuje. Po kastracji będzie do adopcji. To bardzo pozytywny psiak, potrzebuje więcej kontaktów z psami żeby potrafił budować pozytywne relacje. Narazie pozostaje pod naszą obserwacją ale już po kilku godzinach widać, że to nasz Karmel, taki sam… Na zdjęciach widać jak się wita z zupełnie obcymi osobami. Jakby się cieszył , że tu trafił.

Kontakt w sprawie adopcji: 609856625

Posts created 324

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top